10.Trans Onur Haftası’nın tarihi belli oldu

T24 Haber Merkezi

10.Trans Onur Haftası’nın ve 10. Trans Onur Yürüyüşü’nün tarihi 17-23 Haziran olarak açıklandı. Translarla Eşitlik Günü’ne denk gelen haftanın son günü 23 Haziran’da da Trans Onur Yürüyüşü gerçekleşecek.

tprideistanbul’un X hesabından yapılan açıklamada program tarihi duyurularak şu ifadelere yer verildi: 

“10.Trans Onur Haftası’nın ve 10. Trans Onur Yürüyüşü’nün tarihini açıklıyoruz. Tarihi not et lubunya ve lubunya sevici: 17-23 Haziran.

Ne Erdoğan ne de küçük ortakları, biz transların mücadelesine ve direnişine ket vurabilir! Varlığımızdan ve yaşamlarımızdan bihabermiş gibi davranan ve bizleri yok sayan iktidara karşı direnişimizi sürdürüyoruz. Devletin en alt kademesinden en üst kademesine kadar örgütlenen nefrete karşı mücadele etmeye devam ediyoruz!

Bizler buradayız, gitmiyoruz! Var olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyor ve her yürüyüşümüzün onur yürüyüşü olduğunu bildiriyoruz! Geliyoruz, geçen sene 7 yılın ardından nasıl 9. Trans Onur Yürüyüşü gerçekleştirdiysek şimdi daha gür ve daha yüksek sesle, daha zırıl daha götü başı ayrı oynayan ve daha dönme hallerimizle 10. Trans Onur Yürüyüşü’nü örgütlüyoruz.

17’sinde etkinliklerle başlayacağımız 10. Trans Onur Haftası’nı, haftanın son günü, 23 Haziran’da Taksim’de gerçekleştireceğimiz yürüyüşle sonlandıracağız. Bir kez daha hatırlatıyoruz; hiçbir kuvvet transları, orospuları, lubunyaları ve dönmeleri engelleyemez. “


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x